James Hardie Denmark, filial af James Hardie Europe GmbH

For alle spørgsmål vedrørende vores virksomhed eller tekniske spørgsmål til vores produkter bedes du kontakte vores konsulenter eller vores danske kontor.


James Hardie Denmark
Kirkevej 3
8751 Gedved
+45 3969 8907

Receptionens åbningstider:
Mandag - Torsdag: 8.00 - 16:00
Fredag: 8:00 - 15:00


Har du brug for at kontakte et andet James Hardie kontor? Find kontaktoplysninger til vores hovedkontor her:

Kontakt information hovedkontor

James Hardie Europe GmbH
Bennigsen-Platz 1
40474 Düsseldorf
Tyskland

Internet side: www.jameshardie.eu



Konsulent-teamet

Jesper Hove Donbæk
Area Sales Manager
Midt- & Nordjylland

Mobil +45 3070 3009
jesper.hove@jameshardie.com

Christian Rosensten
Area Sales Manager
Midt-, Sønderjylland & Fyn

Mobil +45 4029 9009
christian.rosensten
@jameshardie.com

Anders Sjöblom
Area Sales Manager
Sjælland & Øerne


Mobil +45 4020 6691
anders.sjoeblom@jameshardie.com

Per Mosegaard
Area Sales Manager Storkøbenhavn/ Arkitektkonsulent
Sjælland (inkl. Storkøbenhavn) & Øerne

Mobil +45 3037 0606
per.mosegaard@jameshardie.com

 

Thomas Åberg
Technical KAM, Prefab/Housing
Sweden/Denmark

SE Mobil +46 735 179 969
DK Mobil +45 3060 0591
thomas.aberg@jameshardie.com

Peder Hauch
Projektrådgiver / Arkitektkonsulent
Midt- og Nordjylland

Mobil +45 2445 2047
peder.hauch@jameshardie.com




 


Christian Nygaard
Area Sales Manager
Jylland

Mobil +45 4020 2096
christian.nygaard@jameshardie.com

Management-teamet

Niels-Jørgen Pallesen
Market Director Scandinavia

Mobil +45 4141 7909
niels-jorgen.pallesen
@jameshardie.com

Henrik Lehmann  Poulsen                            
Customer Service Manager

Mobile +45 4020 9009
henrik.lehmann-poulsen@jameshardie.com

 

Claus Møller
Teknisk chef, filialchef

Mobil +45 4026 9009
claus.moeller@jameshardie.com

Sascha Askov Johsen
Marketing Manager

Tel. +45 7566 6488
sascha.johnsen@jameshardie.com 

Teknik-teamet

Claus Dyhm
Teknisk Rådgiver

Mobil +45 4049 1209
Telefon +45 75666 482
claus.dyhm @jameshardie.com

Maria Laygardt
Teknisk Rådgiver og Beregner

Mobil +45 3068 7030
Telefon +45 75666 483
maria.laygardt@jameshardie.com

Mikkel Joakim Vaarning
Teknisk Rådgiver

Mobil +45 6186 7909
Telefon +45 7566 6484
mikkel.vaarning@jameshardie.com

Søren Dyhm
Teknisk Rådgiver

Mobil +45 4024 6909
Telefon +45 7566 6485
soren.dyhm@jameshardie.com

Ordre- og backoffice teamet

På barsel
Jane Camilla Nyrup

ordre/backoffice
Direkte +45 7566 6481
Telefon +45 3969 8907
jane.nyrup@jameshardie.com

Stine Brandt
ordre/backoffice

Direkte +45 7566 6481
Telefon +45 3969 8907  stine.brandt@jameshardie.com

Tine Bender Rasmussen
ordre/backoffice

Direkte +45 7566 6480
Telefon +45 3969 8907
tine.rasmussen@jameshardie.com

Køn:

James Hardie Group bruger de oplysninger, du giver i denne formular, til at kontakte dig og give dig de oplysninger, du vil have om produkter, begivenheder og nyheder.
Ja, jeg har læst Politik til beskyttelse af personlige oplysninger , og jeg accepterer behandlingen af mine personlige oplysninger, der er beskrevet deri af James Hardie Group (Fermacell GmbH, James Hardie Europe BV og dets datterselskaber).
×