James Hardie Denmark, filial af James Hardie Europe GmbH

For alle spørgsmål vedrørende vores virksomhed eller tekniske spørgsmål til vores produkter bedes du kontakte vores konsulenter eller vores danske kontor.


James Hardie Denmark
Kirkevej 3
8751 Gedved
+45 3969 8907

Kontorets åbningstider:
Mandag - Torsdag: 8.00 - 16:00
Fredag: 8:00 - 15:00


Har du brug for at kontakte et andet James Hardie kontor? Find kontaktoplysninger til vores hovedkontor her:

Kontakt information hovedkontor

James Hardie Europe GmbH
Bennigsen-Platz 1
40474 Düsseldorf
Tyskland

Internet side: www.jameshardie.eu



Konsulent-teamet

Rasmus Kokholm
Area Sales Manager
Midt- & Nordjylland

Mobil +45 3070 3009
rasmus.kokholm@jameshardie.com

Christian Rosensten
Area Sales Manager
Midt-, Sønderjylland & Fyn

Mobil +45 4029 9009
christian.rosensten
@jameshardie.com

Anders Sjöblom
Area Sales Manager
Sjælland & Øerne


Mobil +45 4020 6691
anders.sjoeblom@jameshardie.com

Per Mosegaard
Area Sales Manager Storkøbenhavn/ Arkitektkonsulent
Sjælland (inkl. Storkøbenhavn) & Øerne

Mobil +45 3037 0606
per.mosegaard@jameshardie.com

 

Ronni Morel
Area Sales Manager
Denmark


Mobil +45 4049 1209
ronni.morel@jameshardie.com

Peder Hauch
Projektrådgiver / Arkitektkonsulent
Midt- og Nordjylland

Mobil +45 2445 2047
peder.hauch@jameshardie.com




 


Christian Nygaard
Area Sales Manager
Jylland

Mobil +45 4020 2096
christian.nygaard@jameshardie.com

Management-teamet

Niels-Jørgen Pallesen
Market Director Scandinavia

Mobile +45 4141 7909
niels-jorgen.pallesen
@jameshardie.com

Thue Houlberg​                            
Sales Manager

Mobile +45 2047 2047
thue.houlberg@jameshardie.com

 

Henrik Lehmann  Poulsen                            
Customer Service Manager

Mobile +45 4020 9009
henrik.lehmann-poulsen@jameshardie.com

 

Claus Møller
Teknisk chef, filialchef

Mobil +45 4026 9009
claus.moeller@jameshardie.com

Helene Eriksen
Marketing Manager

Mobile +45 40209487
helene.eriksen@jameshardie.com

 
 
 

 

Teknik-teamet

Maria Laygardt
Teknisk Rådgiver og Beregner

Mobil +45 3068 7030
Telefon +45 75666 483
maria.laygardt@jameshardie.com

Mikkel Joakim Vaarning
Teknisk Rådgiver

Mobil +45 6186 7909
Telefon +45 7566 6484
mikkel.vaarning@jameshardie.com

Søren Dyhm
Teknisk Rådgiver

Mobil +45 4024 6909
Telefon +45 7566 6485
soren.dyhm@jameshardie.com

 

 

Ordre- og backoffice teamet

Jane Camilla Nyrup
ordre/backoffice

Direkte +45 7566 6481
Telefon +45 3969 8907
jane.nyrup@jameshardie.com

Stine Brandt
ordre/backoffice

Direkte +45 7566 6487
Telefon +45 3969 8907  stine.brandt@jameshardie.com

Tine Bender Rasmussen
ordre/backoffice

Direkte +45 7566 6480
Telefon +45 3969 8907
tine.rasmussen@jameshardie.com

Frida Dyhm​
backoffice

Direkte +45 7566 6489
Telefon +45 3969 8907
frida.dyhm@jameshardie.com



 


Du kan også kontakte os via nedenstående formular: 

Køn:

James Hardie Group bruger de oplysninger, du giver i denne formular, til at kontakte dig og give dig de oplysninger, du vil have om produkter, begivenheder og nyheder.
Ja, jeg har læst Politik til beskyttelse af personlige oplysninger , og jeg accepterer behandlingen af mine personlige oplysninger, der er beskrevet deri af James Hardie Group.
×