Bestil din farveprøve her!

James Hardie Denmark, filial af James Hardie Europe GmbH

Hvis du har spørgsmål vedrørende vores virksomhed eller tekniske spørgsmål til vores produkter, bedes du kontakte vores konsulenter eller vores danske kontor:


James Hardie Denmark
Kirkevej 3
8751 Gedved
+45 3969 8907

Kontorets åbningstider:
Mandag - Torsdag: 8.00 - 16:00
Fredag: 8:00 - 15:00


Har du brug for at kontakte et andet James Hardie-kontor? SÅ find kontaktoplysninger til vores hovedkontor her:
 

Kontaktinformation (hovedkontor)

James Hardie Europe GmbH
Bennigsen-Platz 1
40474 Düsseldorf
Tyskland

Hjemmeside: www.jameshardie.eu

Konsulentteamet

Rasmus Kokholm
Area Sales Manager
Midt- & Nordjylland

Mobil +45 3070 3009
rasmus.kokholm@jameshardie.com

Anders Sjöblom
Area Sales Manager
Sjælland & Øerne


Mobil +45 4020 6691
anders.sjoeblom@jameshardie.com

Per Mosegaard
Projektrådgiver / Arkitektkonsulent
København, Sjælland & Øerne

Mobil +45 3037 0606
per.mosegaard@jameshardie.com

 

Ronni Morel
Area Sales Manager
Midt- & Vestjylland


Mobil +45 4049 1209
ronni.morel@jameshardie.com

Peder Hauch
Projektrådgiver / Arkitektkonsulent
Jylland & Fyn

Mobil +45 2445 2047
peder.hauch@jameshardie.com



 


Christian Nygaard
Area Sales Manager
Midt-  & Nordjylland

Mobil +45 4020 2096
christian.nygaard@jameshardie.com

Lederteamet

Niels-Jørgen Pallesen
Market Director Scandinavia

Mobil +45 4141 7909
niels-jorgen.pallesen
@jameshardie.com

Thue Houlberg​                            
Sales Manager

Mobil +45 2047 2047
thue.houlberg@jameshardie.com

Henrik Lehmann 
Poulsen                            

Customer Service Manager

Mobil +45 4020 9009
henrik.lehmann-poulsen@jameshardie.com

 

Claus Møller
Teknisk chef, filialchef

Mobil +45 4026 9009
claus.moeller@jameshardie.com

Helene Eriksen
Marketing Manager

Mobil +45 40209487
helene.eriksen@jameshardie.com

 
 

 

Teknikteamet

Maria Laygardt
Teknisk rådgiver og beregner

Mobil +45 3068 7030
Telefon +45 7566 6483
maria.laygardt@jameshardie.com

Mikkel Joakim Vaarning
Teknisk rådgiver

Mobil +45 6186 7909
Telefon +45 7566 6484
mikkel.vaarning@jameshardie.com

Søren Dyhm
Teknisk rådgiver

Mobil +45 4024 6909
Telefon +45 7566 6485
soren.dyhm@jameshardie.com

Morten Nymann Nielsen
Teknisk rådgiver/Bæredygtigheds-specialist

Telefon +45 7566 6482
Mobil +45 4020 2568
morten.nielsen@jameshardie.com

Ordre- og backofficeteamet

Mai Refvik
Ordre/backoffice

Direkte +45 7566 6481
Telefon +45 3969 8907
mai.refvik@jameshardie.com


 

Jane Camilla Nyrup (på barsel)
Ordre/backoffice

Direkte +45 7566 6481
Telefon +45 3969 8907
jane.nyrup@jameshardie.com

Stine Brandt
Ordre/backoffice

Direkte +45 7566 6487
Telefon +45 3969 8907 stine.brandt@jameshardie.com


 

 

 

 

Tine Bender Rasmussen
Ordre/backoffice

Direkte +45 7566 6480
Telefon +45 3969 8907
tine.rasmussen@jameshardie.com

Frida Dyhm​
Backoffice

Direkte +45 7566 6489
Telefon +45 3969 8907
frida.dyhm@jameshardie.com

 

Kommunikation og marketing


 

Stinne Valentin Ry
Marketing & Communications Specialist 

Scandinavia
 

Mobile +45 3060 0591
stinne.ry@jameshardie.com

 


Du kan også kontakte os via nedenstående formular: 

Køn:

James Hardie Group bruger de oplysninger, du giver i denne formular, til at kontakte dig og give dig de oplysninger, du vil have om produkter, begivenheder og nyheder.
Ja, jeg har læst Politik til beskyttelse af personlige oplysninger , og jeg accepterer behandlingen af mine personlige oplysninger, der er beskrevet deri af James Hardie Group.
×

Bestil din personlige farveprøve i dag

Udforsk den nye Hardie® VL Planks stilrene design og eksklusive V-samling, der gør montagen nemmere. Se farverne med dine egne øjne og mærk materialet i dine hænder.
Bestil farveprøve her!
×