James Hardie Denmark, filial af James Hardie Europe GmbH

For alle spørgsmål vedrørende vores virksomhed eller tekniske spørgsmål til vores produkter bedes du kontakte vores konsulenter eller vores danske kontor.
 

James Hardie Denmark
Kirkevej 3
8751 Gedved
+45 3969 8907

Receptionens åbningstider:
Mandag - Torsdag: 8.00 - 16:00
Fredag: 8:00 - 15:00


Har du brug for at kontakte et andet James Hardie kontor? Find kontaktoplysninger til vores hovedkontor her:

Kontakt information hovedkontor

James Hardie Europe GmbH
Bennigsen-Platz 1
40474 Düsseldorf
Tyskland

Internet side: www.jameshardie.eu

Konsulent-teamet


Jesper Hove Donbæk
Area Sales Manager
Midt- & Nordjylland


Mobil +45 3070 3009

jesper.hove@jameshardie.com

Christian Rosensten
Area Sales Manager
Midt-, Sønderjylland & Fyn


Mobil +45 4029 9009

christian.rosensten@
jameshardie.com

Anders Sjöblom
Fermacell/James Hardie konsulent
Sjælland & Øerne


Mobil +45 4020 6691
anders.sjoeblom@jameshardie.com

Per Mosegaard
Area Sales Manager
Storkøbenhavn & Nordsjælland


Mobil +45 3037 0606

per.mosegaard@jameshardie.com
 

Vacant
Area Sales Manager / Arkitektkonsulent
Sjælland (inkl. Storkøbenhavn) & Øerne

Mobil +45 2047 2047
@jameshardie.com

Hans Kjøller
Projektrådgiver (Arkitekter & Ingeniører)
Sønderjylland, Fyn & Sjælland


Mobil +45 4020 2096
hans.kjoller@jameshardie.com

Peder Hauch
Projektrådgiver (Arkitekter & Ingeniører)
Midt- & Nordjylland


Mobil +45 2445 2047
peder.hauch@jameshardie.com

Thomas Åberg
Technical KAM, Prefab/Housing
Sweden/Denmark


SE Mobil +46 735 179 969
DK Mobil +45 3060 0591
thomas.aberg@jameshardie.com

Management-teamet

Niels-Jørgen Pallesen
Market Director Scandinavia

Mobil +45 4141 7909
niels-jorgen.pallesen
@jameshardie.com

 

Stan Petersen                             
Salgschef

Mobil +45 3060 0453
stan.petersen@jameshardie.com

Claus Møller
Teknisk chef, filialchef

Mobil +45 4026 9009
claus.moeller@j ameshardie.com

Anne-Mette Johansen
Marketing Manager

Mobil +45 3070 9460
anne-mette.johansen
@jameshardie.com

Teknik-teamet

Claus Dyhm
Teknisk Rådgiver

Mobil +45 4049 1209
Telefon +45 75666482
claus.dyhm @jameshardie.com

Maria Laygardt
Teknisk Rådgiver og Beregner

Mobil +45 3068 7030
Telefon +45 75666483
maria.laygardt@jameshardie.com

Mikkel Joakim Vaarning
Teknisk Rådgiver

Mobil +45 6186 7909
Telefon +45 7566 6484
mikkel.vaarning@jameshardie.com

Mikkel Joakim Vaarning
Teknisk Rådgiver

Mobil +45 6186 7909
Telefon +45 7566 6484
mikkel.vaarning@jameshardie.com

Ordre- og backoffice teamet

På barsel
Jane Camilla Nyrup
ordre/backoffice
Direkte +45 7566 6481
Telefon +45 3969 8907
jane.nyrup@jameshardie.com

Stine Brandt
ordre/backoffice

Direkte +45 7566 6489
Telefon +45 3969 8907
stine.brandt@jameshardie.com

Tine Bender Rasmussen
ordre/backoffice

Direkte +45 7566 6480
Telefon +45 3969 8907
tine.rasmussen@jameshardie.com

Ibi Friis Knudsen
ordre/backoffice

Direkte +45 7566 6487
Telefon +45 3969 8907
ibifriis.knudsen@jameshardie.com

Køn:

James Hardie Group bruger de oplysninger, du giver i denne formular, til at kontakte dig og give dig de oplysninger, du vil have om produkter, begivenheder og nyheder.
Ja, jeg har læst Politik til beskyttelse af personlige oplysninger , og jeg accepterer behandlingen af mine personlige oplysninger, der er beskrevet deri af James Hardie Group (Fermacell GmbH, James Hardie Europe BV og dets datterselskaber).
×